KADROMUZ

ÜMMÜ KUMRU Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi


 • DOĞAN KUMRU

  ŞİRKET GENEL MÜDÜRÜ • ÜMMÜ KUMRU

  MÜDÜR - ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ - DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI


  1968 yılında Edirne 'de doğdum.Evli ve 2 çocuk annesiyim. İlköğrenimimi Edirne'de tamamladıktan sonra Ortaokulu Bolu Kız Öğretmen Lisesi, liseyi Edirne Kız Öğretmen Lisesinde tamamladım. 
  1989 yılında Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 14 yıl MEB'e bağlı Özel Eğitim Okulu ve sınıflarında öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 
  Hali hazırda Bulgaristan Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi'nde Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladım.
  Bununla birlikte büyük bir mutluluk ve hevesle Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin'de çalışmaktayım.


 • FATMA GÜNIŞIK KUMRU

  DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI/PSİKOLOG


  21 Nisan 1994 yılında Mersin’de doğdum.İlk,orta ve lise eğitimimi Kocaeli Bahçeşehir Kolejinde tamamladım.İlk okul birinci sınıftayken yüzme sporuyla tanıştım.
  11 yıl boyunca özveri  ve disiplinle yüzme sporuna devam ettim.Bu süreç içerisinde çeşitli branşlarda Türkiye dereceleri elde ettim ve 2008 ve 2009 yıllarında ülkemi milli sporcu olarak temsil ettim.
  Bu spordaki başarılarım sayesinde orta okul,lise ve üniversite eğitimimi burslu olarak devam ettirme şansı yakaladım.
  2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazandım. 2017 yılında bölümümü başarı ile bitirdim.
  Bununla birlikte wisc-r, oyun terapisi, disleksi eğitici eğitimi, çocuk gelişim testleri, çocuk çizim testleri, türkçe prep ( disleksili çocuklar da okuma yazma eğitimi) ,yetiskinlerde bilissel davranisci terapi ve  cocuklarda bilissel davranisci terapi eğitimlerimi aldım.
  Hali hazırda Bulgaristan Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi'nde Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.
  Tüm bunlarin yanin da eğitim öğretim döneminde Rana Kaplan Koçluk Merkezinde; Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu eğitimim programını tamamladım.
  Hali hazırda bu alanda sosyal projelere devam etmekteyi.


 • ŞEHRİBAN ŞULE KAVSARA

  DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ


  2016 yılında Aydın Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresince Muğla Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi ve Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde stajlarımı tamamladım. Çalışma hayatıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • ŞEYDANUR ERİNÇ

  ODYOLOJİ VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI


  Şeyda  Nur ERİNÇ

  1991 yılında Ankara’da doğdum.  İlk ve orta eğitimlerimi tamamladıktan sonra lise eğitimimi 2009 yılında M. Ali Hasan Coşkun Anadolu Lisesi’nde,  lisans eğitimimi 2013 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladım. Lisans eğitimim sırasında 2012 yılında ‘Erasmusİnternship’ programı kapsamında Roma La Sapienza Üniversitesi’nde staj yaptım. Odyoloji, dil ve konuşma bozukluklarıbilimsel uzmanlık alanlarına olan yoğun ilgimden dolayı yüksek lisans eğitimimilisans son sınıf öğrencisiyken planlamaya başladım. 2015 yılında Turgut Özal Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bilim Dalı’ndan yüksek lisans uzmanlık derecemi aldım. Başkent Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık danışmanlığında tez çalışmamı tamamlayarak, iyi dereceyle okulumu bitirdim.Tez çalışmamı 2015 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Otoloji ve NörootolojiDerneği’nin Samsun’da düzenlediği kongrede sözel bildiri olarak sundum. 2016 yılında tez dışında yürüttüğümüz birbilimsel çalışmamız ‘TheJournal of International Advanced Otology’ dergisinde yayınlandı. Hali hazırda bilimsel çalışmalarıma devam etmekteyim.

  Uzmanlık eğitimim boyunca yeterli donanıma sahip olabilmek için tıp fakültesine bağlı araştırma ve uygulama hastanelerinin ve çeşitli özel hastanelerin işitme, konuşma ve denge ünitelerinde zorunlu stajlarım dışında gönüllü stajlar yaptım. 4 yıldır Dil ve Konuşma Bozuklukları ve İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programları olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak görev almaktayım.Şubat 2019, Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde başladığım yeni kariyer yolculuğum için heyecanlıyım. Bu yeni oluşumda bireye özgü güncel ve bilimsel terapi programlarıyla beraber multidisipliner yaklaşımı oldukça önemsiyoruz.

  Çalışma Alanlarım;

  • Gecikmiş Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Konuşma Sesi Bozuklukları (Fonolojik Dil Bozukluğu, Artikülasyon Bozukluğu, Konuşmada Anlaşılırlık Sorunları)
  • Akıcılık Bozuklukları
  • Kekemelik (okul öncesi, okul çağı, yetişkin)
  • Hızlı-bozuk konuşma (cluttering)
  • Dudak Damak Yarıklığına Bağlı Konuşma Bozuklukları
  • Beyin Hasarına Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları (Afazi, Sağ Beyin Hasarı, TBH)
  • Motor Konuşma Bozuklukları
  • Çeşitli Sendromlara Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Ses Bozuklukları
  • İşitsel/Sözel Terapi
  • İşitme Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Alternatif ve Destekleyici İletişim 

 • PINAR CİVAK TAN

  ODYOLOJİ VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI


  PINAR CİVAK TAN-ODYOLOJİ VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI

  1986 yılında Zonguldak’ta doğdum. İlk ve orta öğrenimimin ardından lise eğitimimi 2004 yılında Devrek YDA Lisesi’nde tamamladım.  2009 yılında Kırıkkale Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı, Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldum. Farklı kurumlarda Fransızca-İngilizce öğretmenliği ve yeminli tercümanlık yaptım. 2017 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi, Dilbilim bölümünü birincilikle bitirdim. Son olarak, 2020 yılında, Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı ,Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bilim Dalı’nda yüksek lisans uzmanlık derecemi aldım. Yüksek lisans eğitimim sürecinde  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde  3 yıllık bir klinik tecrübenin ardından, Eylül 2020 itibariyle Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı olarak kariyerime devam etmekteyim.

   

  ÇALIŞMA ALANLARIM

  • Konuşma Sesi Bozuklukları  -Fonolojik Dil Bozukluğu, Artikülasyon
  • Beyin Hasarına Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları- Afazi, Sağ Beyin Hasarı..
  • Ses Bozuklukları
  • Motor Konuşma Bozukluları
  • Akıcılık Bozuklukları
  • Kekemelik
  • Gecikmiş Dil ve Konuşma Bozuklukları
  • Hızlı Bozuk Konuşma
  • Özel Öğrenme Güçlüğü-Disleksi

   


 • KÜBRA YILDIZ

  ODYOLOG


  21.09.1996 yılında Kocaeli'de doğdum. Lise eğitimimi 24 Kasım Anadolu Lisesi'nde tamamladım. İstanbul Medipol Üniversitesi Odyoloji bölümünü bitirerek lisans eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Lisans eğitimim boyunca Özel Sevgi ve İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (İstanbul), Özel Villalar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (İstanbul), Bahçelievler Devlet Hastanesi (İstanbul), Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi (İstanbul) ve İdis İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi'nde staj yaptım.

  Aldığım Eğitimler ve Sertifikalar;

  -İstanbul Medipol Üniversitesi İşitme Cihazı ve Kulak Kalıpları Eğitimi Sertikası

  -DıkTEPS Eğitimi

  -İstanbul Medipol Üniversitesi Tanıdan Tedaviye Pediatrik İşitme Kayıpları Eğitimi

  -Koklear İmplant Programlamasında Temel ilkeler Kursu

  -Pediatrik Odyoloji ve İşitme Cihazı Uygulamaları Eğitimi

  -Rİ-SAT Testi, Özgün Anadolu Dil Testi, Fonemik Sentez Eğitimi, Roll-Over Testleri Eğitimi

  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • BERÇİN KILIÇOĞLU

  UZMAN KLİNİK PSİKOLOG


  1992 İzmit doğumluyum. 2015 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. 2015-2017 yılında Üsküdar Üniversitesi "Klinik Psikoloji" yüksek lisans eğitimini tamamladım. Anaokulunda psikolog ve müdür olarak çalıştım. Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde müdür ve uzman psikolog olarak devam etmekteyim.
  ALDIĞIM EĞİTİMLER: 
  1)WISC-R ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ UYGULAYICI SERTİFİKASI 
  2)MMPI KİŞİLİK ENVANTERİ 
  3)ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ 
  4) HİPNOZ TEMEL EĞİTİMİ 
  5)ÇOCUKLARLA PSİKOLOJİK GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

  6)WISC-IV ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ UYGULAYICI SERTİFİKASI


 • EZGİ BOLAT

  PSİKOLOG


  1994 İstanbul doğumluyum. 2012 yılında Özel Atafen Lisesi'nden, 2019 yılında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. 

  Aldığım eğitim ve sertifikalar;

  -Ankara Gelişim Tarama Envanteri(AGTE)

  -Frankfurter Dikkat Testi

  -D2 Dikkat Testi

  -Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

  -Burdon Dikkat Testi

  -Gessel Gelişim Figürleri Testi

  -Catell 2-A Zeka Testi

  -Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi 

  -Metropolitan Okul  Olgunluğu Testi

  -Sınav Kaygısı Ölçeği

  -Wisc-r 


 • CANSU SIVIŞAN SAKMAN

  PSİKOLOG


  1996 adana doğumluyum. Adana Kız Lisesi mezunuyum. 2020 de Uluslararası kıbrıs üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldum. Ayrıca Anadolu üniversitesi sosyoloji bölümünde devam etmekteyim.  Ümmü Kumru özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak görev almaktayım.
  Aldığım eğitimler 

  -wısc-r zeka testi,

  - kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimi,

  -çocuk çizim resim analizi eğitimi,  

  -Minnesto Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI),

  -stanford binet zeka testi, 

  -Tüm çocuk objektif ve dikkat testleri.


 • MELİSA ULUDAĞ

  PSİKOLOG


  1997 İzmit doğumluyum. 2020 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2020 yılından itibaren mesleki hayatıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde devam etmekteyim.
  Aldığım sertifikalar;
  WISC-R Çocuklar İçin Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası
  MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri


 • MURAT ÖNCEL

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  05.07.1989 Çorum doğumluyum, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi özel eğitim bölümü Zihin Engelliler Ana Bilim Dalı 2013 mezunuyum.
  Halen Ahmet Yesevi Üniversitesinde Eğitim yönetimi ve denetimi alaninda yuksek lisans yapmaktayım. . 2014 yılından beri özel eğitimde çalışmaktayım.
  Mesleki yaşantım Ümmu Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde devam etmektedir.


 • ÜLKÜ SERİNDERE

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ /UZMAN ÖĞRETİCİ


  1967 Ankara doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum.
  14 yıl boyunca MEB'e bağlı ana okullarında görev aldım. Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Uzman Öğretici olma hakkını kazanmış olup
  mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Özel Eğitim Uzman Öğreticisi olarak devam etmekteyim.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.


 • Müge Özer

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ /UZMAN ÖĞRETİCİ


  05.01.1994 yılında İstanbul'da doğdum. İzmit Lisesi 2012 mezunuyum. 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Lisans programına başlayıp 2016 yılında lisans eğitimimi tamamladım. 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Yahya Kaptan Meslek Yüksekokulu İş ve Uğraşı Terapi Bölümü'ne başlayıp 2018 yılında mezun oldum.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.

  Aldığım Kurs ve Sertifikalar;

  -Meb Kişisel Gelişim ve Eğitim Kursu 120 saatlik İşaret Dili Sertikası

  -Rodos Grup: Beden Dili, Etkili İletişim ve Diksiyon Sertifikası

  -Elginkan Vakfı: Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi 6 saatlik İlkyardım Semineri ve 4 saatlik Hayata Bakış Açımızda Farklılık Semineri

  -Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat) 14/01/2019-08/02/2019


 • AYLİN SEVMEZ

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ /UZMAN ÖĞRETİCİ


  1 Aralık 1992 Hakkari Yüksekova doğumluyum. Lise eğitimimi Yüksekova Kız Teknik ve Meslek Lisesinde 2011 yılında tamamladım. Kırklareli Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü bitirerek lisansımı tamamladım. Lisans eğitimi esnasında dönem içi ve yaz donemi okul öncesi (kreş ve anaokullarında) ,hastane (Kırklareli Devlet Hastanesi bünyesine bağlı çocuk oyun odası , Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi bölümünde, Hakkari Devlet Hastanesi Çocuk Gelişimi Birimi'nde) ve özel eğitim ( Özel Can Dostum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi-Kırklareli , Özel Öz İlgi Ve Rehabilitasyon Merkezi- Hakkari) stajlarını tamamladım. Ayrıca gönüllü projelerde yer aldım.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.

   

  Sertifika ve Eğitimler

  Pedagojik Formasyon (Trakya Üniversitesi Edirne-2018)

  Europe experience of child development education field students certificate

  Uzman Öğretici Sertifikası

  Dil ve Konuşma Bozuklukları uygulayıcı sertifikası

  Oyun terapisi eğitimi (40'ar dakikalık 5 seans-katılım belgeli)

  İş Deneyimi

  Mersin Özel Matür Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (4 ay) Çocuk Gelişimci olarak görev aldım.

  Hakkari-Yüksekova Özel Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde uzman öğretici sertifikasını aldıktan sonra Uzman Öğretici ve Çocuk Gelişimci olarak görev aldım.(2019- Haziran 2021)


 • LEYLA BARTIN

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  01.07.1992 Hakkari Yüksekova doğumluyum.  Yüksekova Kız Meslek ve Teknik lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünü bitirdikten sonra lisans eğitimi için KKTC'ye gittim. Cyprus International Universitey (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) nde  Okul Öncesi Öğretmenliğini bitirdim. Lisans eğitiminden sonra TC MEB bağlı 2017-2018 tarihleri arası Esendere İlköğretim Okulunda ücretli öğretmen olarak Okul Öncesi Öğretmenliği yaptım. Daha sonra yüksek lisans için  2018-2020 tarihleri arasında Cyprus International Universitey (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) Zihin Engelliler Öğretmenliğini (Tezli) olarak tamamladım. Yüksek lisans eğitimi süresince 2018-2019  döneminde KKTC de Altın Elma Okul  Öncesi Eğitim Merkezinde okul öncesi öğretmenliği yaptım. Yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra 2020-2021 Özel Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Özel Eğitim Uzmanı olarak bir yıl görev yaptım. 

  Alan Yazı: Özel Gereksinimli Çocuğa Sahip Ebeveynlerin Çocuklarının Cinsel Eğitimi İle İlgili Görüşlerinin İncelenmesi (KKTC Örneği) (Yüksek Lisans Tezi) Lefkoşa/2020

  Yayınlananlar: Türk Uluslararası Özel Eğitim ve Rehberlik ve Danışmanlık Dergisi (TIJSEG) ISSN: 1300-7432 

  http://www.ijtase.net/ojs/index.php/IJSEG/article/view/1365/1146

  EXAMINING THE VIEWS OF PARENTS WITH SPECIAL NEEDS CHILDREN REGARDING THEIR CHILDREN’S SEX EDUCATION (NORTH CYPRUS SAMPLE) | BARTİN | Turkish International Journal of Special Education and Guidance & Counselling (TIJSEG) ISSN: 1300-7432 - ijtase.net

  The PDF file you selected should load here if your Web browser has a PDF reader plug-in installed (for example, a recent version of Adobe Acrobat Reader).. Alternatively, you can also download the PDF file directly to your computer, from where it can be opened using a PDF reader.

  www.ijtase.net

  Sertifika ve Eğitimler

  OGB Projesinde Gönüllü (Özel gereksinimli bireyler için farkındalık projesi) 2021 halen

  Uzman DMP (Uzman Disleksi Müdahale Programı Uygulayıcı Sertifikası) 28.02.2021 Murat Koca

   ADEMER Eğitim Kurumları (Dil ve Konuşma Bozukluğu)

  1.aşama 20.11.2020 teori

  2.aşama 13.06.2021 uygulayıcı eğitimi

  GEÇDA ( Gazi Erken Çocukluk Değerlendirme Aracı) Sertifikası (Özlem ERSOY 2017)

  Erken Çocuklukta Mahremiyet Eğitimi (Eğitici Eğitimi)

  Ağustos/2020 Ayten Düzkantar

  Okul Öncesi Dönemde Müzikli Uygulamalarla Bütünleşik Ve Sarmal Eğitim

  26.03.2016 KKTC/Lefkoşa Türk Maarif Koleji Yard. Doç. Dr. Ercan MERTOĞLU

  Okul Öncesi Dönemde Yaratıcı Oyun, Hareket Ve Dans Uygulamaları

   

  26.03.2016 KKTC/Lefkoşa Türk Maarif Koleji Prof. Dr. İsmihan ARTAN

  3. Tanıdan Eğitime Uluslar Arası Katılımlı Otizm Sempozyumu 17-18.04.2021

  Otizmde Büyüdükçe Neler Olur? Webınar (Tohum Otizm Vakfı) 21.04.2021 Dr. Yankı Yazgan

  Otizm Spektrum Bozukluğu Ve Obsesif Kompulsif Bozukluğu Webınar (Tohum Otizm Vakfı) 11.05.2021 Dr. Başak Ayık

  Özel Eğitimde Davranış Problemleriyle Baş Etme Stratejileri İnsanca Akademi 16.05.2021


 • BARIŞ KAYGISIZ

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  1998 Şanlıurfa/Suruç doğumluyum

  Lise eğitimimi Hacı Mahmut Yavuz Anadolu Lisesi'nde tamamladım.

  2017 yılında Doğu Akdeniz  Üniversitesi ile lisans eğitimime başlamış olup 2018 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi'ne yatay geçiş yaparak 2021 yılında lisans eğitimimi tamamladım.

  Lefke Avrupa Üniversitesi, Özel Gereksinimi Olan Çocuklar Uygulama, Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde 6 ay stajyer öğretmen olarak çalıştım.

  Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde mesleki yaşantıma devam etmekteyim.


 • DÜRDANE GÜL ÇAVUŞLU

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  1996 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve orta öğretimi tamamladıktan sonra 2010 yılında Gaziantep İslahiye Anadolu Öğretmen Lisesinde, lisans eğitimimi 2014 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım. Gazi Üniversitesi Özel Eğitim bölümü okudum. Ankara’da çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalıştım. 2021 Haziran itibariyle Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’inde çalışma hayatıma devam etmekteyim.


 • İSAK BEDİR

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  19.05.1997 Erzurum doğumluyum.
  2015 yılında Ardahan Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldum.
  2021  Karadeniz Teknik Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.


 • TUĞÇE NUR KAPKI

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  1999 yılında İstanbul da doğdum. İlköğretimi ve ortaokulu İstanbul'da tamamladıktan sonra liseyi Kocaeli'de Başiskele Anadolu Öğretmen Lisesi'nde okudum. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünü kazandım ve 2021 yılında mezun oldum. Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaktayım.


 • YAKUP OKTAŞ

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  07.01.1998 Şanlıurfa doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden Şeref diplomasıyla mezun oldum. Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin'de çalışmaktayım.


 • YAKUP ACAR

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  07.09.1999 Erzurum doğumluyum.
  Karadeniz teknik üniversitesi özel eğitim öğretmenliği bölümünden  2021 yılında  mezun oldum.


 • HÜZEYME BEYZA KAHRAMAN

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ /UZMAN ÖĞRETİCİ


  1998 yılında Konya/Meram'da doğdum.Lise hayatıma Seydişehir Anadolu Lisesi'nde devam ettim.

  Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2020 mezunuyum.

  Eğitim sürecim boyunca 3 anaokulunda staj yaptım.

  Konya Gençlik İl Spor Müdürlüğü'nde İşkur Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışırken 3 aylık bir süreyle çocuk sporcuları gözlemleme fırsatım oldu.

  Çalışma hayatıma Ümmü kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.


 • ELİF ÖZTÜRK

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ/UZMAN ÖĞRETİCİ


  Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldum.
  İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladım.
  Lisans eğitimi stajımı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Gelişimi Kliniğinde ve Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Polikliniği Yenidoğan Gelişim Takibi bölümünde tamamladım.
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde devam etmekteyim. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.

  Eğitimlerim:

  *MEB Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu
  *İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon
  *Denver II Gelişimsel Tarama Testi
  *AGTE Ankara Gelişim Tarama Envanteri
  *Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
  *Baby Touch Masaj Eğitimi
  *Porteus Labirentleri Zekâ Testi
  *Frostig Gelişimsel Görsel Algılama Testi
  *Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
  *Gesell Gelişim Figürleri Testi
  *Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi


 • BEYZA GÜNAYDIN

  ÇOCUK GELİŞİMİ UZMANI


  Kdz. Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden mezun oldum.
  İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü lisans eğitimini tam burslu olarak kazandım ve onur derecesi ile mezun oldum.
  Erasmus Programı Çocuk Gelişimi alanı kapsamında “Okul Öncesi Dönemde Cinsiyet Eğitimi” projesi ile kabul görerek dört hafta süre ile Danimarka-Almanya ve İsveç ülkelerinde bulundum. (Sosu-C Denmark Certıfıcate)
  Üniversite stajımı dönem başarısı sebebiyle “Prof. Dr. Mazhar Osman Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Gelişim Kliniği” nde yapmaya hak kazandım.
  Lisans Bitirme Tezimi “Çocukluk Çağında Ebeveyn, Öğretmen ve Akran Tutumunun Ergenlik Döneminde Kişinin Sosyal Yetkinliğine Benlik Algısına Etkisi” konusu üzerinde tamamladım
  Eğitim sürecim boyunca ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü bildiriler sunmaya hak kazandım ve çeşitli dereceler elde ettim.
  Belediyelerin gönüllü projelerinde ailelere ve çocuklara; tırnak yeme, parmak emme, tuvalet eğitimi gibi konularda danışmanlık hizmeti verdim.
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde devam etmekteyim.
  Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimlerim :
  * Çocuğun Psikolojik Değerlendirme Süreci ve Gözlem / Görüşme
  * İnsan Çiziminde Yaşa Göre Gelişim Ölçütleri ve Goodenough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi
  * Kelime Söyleyiş  Testi
  * Gesell Gelişim Figürleri Testi
  * Cattell 2-A / 3-A Zeka Testi
  * Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
  * Benton Görsel Bellek Testi
  * Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
  * Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi
  * AGTE Ankara Gelişim Tarama Envanteri
  * Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
  * D2 Dikkat Testi
  * Frankfurt Dikkat Testi
  * Burdon Dikkat Testi ve Raporlama

  Yayınlarım
  * Çocukluk Çağında Çevredeki Baskıcı Tutumun Ergenlik Döneminde Sosyal Yetkinliğe Etkisi (https://iguyayinlari.gelisim.edu.tr/books)
  * Çocukluk Döneminde Cinsel İstismara Uğramış Bireylerin Ergenlik Dönemlerindeki Benlik Algısı (https://iguyayinlari.gelisim.edu.tr/books)
  iPhone’umdan gönderildi


 • DUYGU KORKMAZ

  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  1994 yılında Samsun'da doğdum. İlk ve orta öğretimimin ardından lise eğitimimi 2012 yılında  Bafra Hasan Çakın Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde tamamladım. Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği  bölümünden mezun oldum.  Lisans hayatım boyunca  çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer aldım.  2 yıl kadar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde  ve kısa  bir süre de   anaokulunda okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptım.  Özgül Öğrenme
  Güçlüğü  Eğitimi  ile uygulayıcı sertifikaya  sahibim. Mesleki  yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • KÜBRA AYDIN

  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  15.09.1994 yılında Trabzon 'da doğdum. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri MYO Çocuk Gelişimi bölümünde ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. 1sene devlete bağlı anaokulunda okul öncesi  öğretmeni  olarak görev yaptım.Çalışma hayatıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde devam etmekteyim.


 • ASLIHAN AYDINER

  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  1991 yılında Trabzon'da doğdum. Lisans eğitimimi 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalında tamamladım. Lisans eğitimim sırasında Bursa Kültür Sanat Derneği'nde Diksiyon Eğitimi ve Oyunbaz Sanat Akademisi'nde Yaratıcı Drama Eğitmenliği eğitimlerini tamamladım.


 • BİRGÜL KABA

  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  1998 Kocaeli doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Elma Şekeri Anaokulu ve Atılım Anaokulunda toplam bir sene staj yaptım. Muzipo Kids'te 1 ay oyun atölyesi öğretmenliği yaptım. Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde öğretmen olarak görev almaktayım.


 • ENES ÖZTÜRK

  FİZYOTERAPİST


  11.06.1991 yılında İzmit'te doğdum. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunuyum.

  Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde fizyoterapist olarak mesleğime devam etmekteyim.


 • SACİDE KEYVANKLI

  FİZYOTERAPİST


  03.07.1995 yılı Erzurum doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden 2017 yılında mezun oldum.

  Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde fizyoterapist olarak görevime devam etmekteyim.


 • AYŞE AYDEMİR

  FİZYOTERAPİST/DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSTİ


  1993 yılında İstanbul’da doğdum .2017 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldum.Mezun olduktan sonra “duyu bütünleme “ eğitimimi tamamlayarak İstanbul’da çeşitli merkezlerde fizyoterapist olarak görev yaptım.Şu anda Ümmü Kumru  Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde görevime devam etmekteyim.


 • ERAY GÜLTEKİNLER

  FİZYOTERAPİST


  07.07.1997 Kocaeli Gölcük doğumluyum. 2015 yılında başladığım Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakultesi'ni şeref öğrencisi olarak bitirdim. 4 yıllık lisans öğrenimimde birçok alanda staj yapma imkanı bulup, eğitim hayatımın son 1 yılı boyunca Hacettepe Üniversitesi Hastanesi ve Fizik Tedavi Fakültesi bünyesinde staj yapma imkanım oldu.

  Meslek hayatımı Eylül 2019 tarihinden itibaren Ümmü Kumru Özel Egitim ve Rehabilitasyon Merkezinde sürdürmekteyim.


 • KAZIM ESGİL

  FİZYOTERAPİST


  02.04.1998 Konya doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesi mezunuyum.
  Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinda fizyoterapist olarak mesleğime devam etmekteyim.


 • NUR BEYZA KAYA

  FİZYOTERAPİST


  31.05.1997 Malatya doğumluyum. Lisans eğitimimi Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde tamamladıktan sonra pediatri alanında çalışmaya başladım. Şuanda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya devam etmekteyim.
   


 • TÜLAY KESTANLIOĞLU

  MEMUR


  1981 İzmit doğumluyum. Evli ve 1 çocuk annesiyim.
  10 yıl MEB'e bağlı anaokullarında görev aldım.
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim


 • AYLİN AYYILDIZ

  MEMUR


  1982 Kandıra Doğumluyum.1 Çocuk Annesiyim.Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum.
  2016-2017 Yılları Arasında Çeşitli Hastanelerde Görev Aldım.
  Haziran 2018 İtibari İle Mesleki Yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Devam Etmekteyim.


 • SEYHAN KARAASLAN

  Personel


   1980 İzmit doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. 1 yıl MEB'e bağlı anaokulunda görev aldım. Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • İLHAN GÜNDAŞ

  Servis Şoförü


  1969 yılında İzmit'te doğdum. Evli 3 çocuk babasıyım. İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü mezunuyum. Daha önce ticaretle ilgileniyordum.

  Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde şoför olarak çalışmaktayım.


 • HÜSEYİN KIR

  Servis Şoförü


  1963 yılında Giresun ili Görele İlçesinde doğdum.İlköğretimi doğduğum ilde ortaokul ve liseyi İzmit Lisesi akşam bölümünde okudum. 
  1990 yılında evlendim. 2 çocuk babasıyım. Mutlu ve neşeli bir hayatımız var.1995 yılında özel bir şirkette tanker şoforü olarak çalışmaya başladım ve aynı şirketten emekli oldum. 
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim Merkezinde Servis Şoförü olarak devam etmekteyim.


 • HALİM KAYABAŞI

  Servis Şoförü


  07/05/1969 Eskişehir doğumluyum.Eskişehir Cumhuriyet Lisesi mezunuyum. Evli ve 1 çocuk babasıyım.Emekli ambulans şoförüyüm.


 • ORÇUN ÖZMEN

  Servis Şoförü


  08/03/1975 Kocaeli/İzmit doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.Orta Okul mezunuyum. Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde iş hayatıma devam etmekteyim.